Παρουσίαση Ερευνητικής Εργασίας τμήματος Α1 με θέμα: “Αλκοόλ: Χρήση και Κατάχρηση”

Σήμερα, 15-1-2016 οι μαθητές του Τμήματος Α1 του Λυκείου παρουσίασαν στην αίθουσα Φυσικών Επιστημών του Σχολείου την ερευνητική εργασία με θέμα: Αλκοόλ: Χρήση και Κατάχρηση.DSCN1419Την παρουσίαση παρακολούθησαν και οι μαθητές του Τμήματος Α2. Οι ομάδες εργασίας αξιοποιώντας διάφορες πρωτογενείς και δευτερογενείς πηγές προσπάθησαν να αναλύσουν συγκεκριμένες πτυχές του επιλεγμένου θέματος, όπως τι είναι αλκοόλ, ποιες οι ιδιότητές του, πώς επιδρά στον ανθρώπινο οργανισμό, ποιες οι συνέπειές του για την υγεία, κ.ά. Θεωρούμε ότι οι μαθητές ανταποκρίθηκαν στις απαιτήσεις του θέματος και ότι οι αναμενόμενοι στόχοι επιτεύχθηκαν.

Εργασία

Παρουσίαση